katalog omnis

Warsztaty dziennikarskie w Bibliotece

Projekt, realizowany przez Bibliotekę Publiczną Gminy Ruda-Huta, rozpoczął się 2 maja 2011r. i trwać będzie do 31 listopada 2011r. W projekcie udział bierze 12 mieszkańców gminy Ruda-Huta, którzy uczestniczą w warsztatach dziennikarskich.

Warsztaty podzielone zostały na dwie części. W części pierwszej beneficjenci ostateczni uczą się jak w profesjonalny sposób podejść do pisania różnego rodzaju gatunków prasowych. Wykładowcą jest Waldemar Taurogiński - właściciel wydawnictwa TAWA, wydawca i redaktor naczelny czasopisma  Egeria.
Część druga polega na nauce składu prasy w programie graficznym Corel Draw. Prowadzący - Krzysztof Kowalczyk - grafik komputerowy i redaktor prowadzący prasy lokalnej “Nowy Tydzień Chełmski” - przekazuje tajniki układu stron, oprawy zdjęć, tekstów oraz poboru czcionki, tak aby przyciągnęła czytelnika.W I etapie warsztatów dziennikarskich, który  trwa od czerwca do końca lipca, odbyło się 16 spotkań (40 godz.). Kolejny etap rozpocznie się we wrześniu i potrwa do końca października (realizując kolejnych 40 godz.).

W ramach projektu “Dziennikarz Gminny” zrealizowane zostaną dwa spotkania autorskie:
z pisarką literatury młodzieżowej Martą Fox oraz dziennikarzem, historykiem i prezenterem telewizyjnym - Marcinem Mellerem.
Spotkania przewidziane zostały na miesiące wrzesień i październik 2011 r.
Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych do udziału  w spotkaniach!


Projekt jest realizowany z programu POKL,
Priorytet VII Promocja Integracji Społecznej,
Działanie 7.3 Inicjatywy lokalne na rzecz aktywnej integracji.

przegląd wydarzeń

 

 

bip glowna

 

 

 

Użytkowników:
2
Artykułów:
409
Odsłon artykułów:
340335