katalog mak

Przebudowa i modernizacja Biblioteki

zadanie

Infrastruktura bibliotek

inf.bib. Small 2

Fundacja Orange dla Bibliotek

orange

Projekty realizowane w 2012 roku

  1. Akademia Orange dla bibliotek" - dotacja  Fundacji Orange
  2. "Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek" - program Ministrestwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, realizowany przez Bibliotekę Narową, dotacja w roku 2012 na zakup ksiażek - 2 272 zł.

defekty dziennikarskie

W noworocznym nastroju spotkali się uczestnicy warsztatów dziennikarskich, które odbywały się w ubiegłym roku w Bibliotece Publicznej Gminy Ruda-Huta, aby zaprezentować zbiór swoich tekstów pt. "defekty dziennikarskie". Wydawcą publikacji jest wydawnictwo TAWA z Chełma.

Uroczystość była jednocześnie oficjalnym zakończeniem projektu "Dziennikarz Gminny".

Książka, pod dwuznacznym tytułem, kryje najlepsze i najciekawsze prace uczestników. Znajdują się tam różne formy twórczości dziennikarsko-literackiej: wywiady, reportaże, eseje, felietony , opowiadania i inne. Różnorodna jest też treść i klimat tekstów: od sentymentalnych poprzez grozę, fantastykę aż do humorystycznych.

Podczas uroczystości, licznie zgromadzona publiczność obejrzała film z całości projektu i wysłuchała fragmentów tekstów autorów. Na zakończenie, koordynator projektu Milena Gwizdal oraz prowadzący warsztaty Waldemar Taurogiński i Krzysztof Kowalczyk rozdali uczestnikom warsztatów zaświadczenia o ukończeniu szkolenia. Niewątpliwie dla autorów wzruszającym momentem spotkania było podpisywanie egzemplarzy książek dla gości.

Autorami tekstów w „defektach dziennikarskich” są: Paulina Dyczko, Maria Wróblewska, Renata Roman, Anna Szczepańska, Ewa Kamińska, Karolina Walczuk, Andrzej Niemiec i Paweł Tkaczuk.

Książka jest dostępna jako egzemplarz obowiązkowy w wielu bibliotekach Polski. Można ją wypożyczyć m.in. w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Lublinie, Chełmskiej Bibliotece Publicznej oraz Bibliotece Publicznej Gminy Ruda-Huta.

Czytaj więcej: defekty dziennikarskie

przeglad wydarzen 56

 

 

bip glowna

 

 

 

Użytkowników:
2
Artykułów:
285
Odsłon artykułów:
185788