katalog omnis

W krainie Bolka, legendy i opowiastki z Rudziemia

plakat legendy Medium

Sprzedaż książki

sprzedaz dzienniki Small

Promocja na Zamku w Lublinie

 

Miłośnicy historii II wojny światowej mieli w ostatnim tygodniu okazję dwukrotnie uczestniczyć w promocji książki "Dzienniki z lat wojny i okupacji 1939-1945" Zbigniewa Waldowskiego, wydanej przez Bibliotekę Publiczną Gminy Ruda-Huta. Pierwsza uroczystość miała miejsce 6 maja w Rudzie-Hucie natomiast druga, 12 maja - w Muzeum Lubelskim w Lublinie. W obu promocjach uczestniczyła najbliższa rodzina autora: żona, pani Marianna Waldowska oraz syn Leszek Waldowski wraz z żoną Anną. Ponadto na Zamku w Lublinie uczestniczyli również przedstawiciele gminy Ruda-Huta, Urzędu Marszałkowskiego w Lublinie, Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej
w Lublinie Oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie oraz Muzeum Lubelskiego w Lublinie.

Podczas promocji przedstawiona została postać autora, Zbigniewa Waldowskiego oraz jego wojenne losy: dwukrotny pobyt na w więzieniu na Zamku w Lublinie, działalność konspiracyjna, pobyt w obozach koncentracyjnych w Oświęcimiu, Ravensbruck, Buchenwald i Dora.

Dzienniki są niezwykłym źródłem wiedzy o tamtych czasach. Bystre oko autora, ciekawość świata
i spostrzegawczość zaowocowały szczegółowością opisów zdarzeń i ludzi sprzed przeszło 70 lat. Autor zgromadził w Dziennikach fragmenty artykułów prasowych, doniesień radiowych, urzędowych obwieszczeń
i innych interesujących dokumentów. Z zadziwiającą wnikliwością dociekał prawdy, pozyskując informacje od świadków różnych wydarzeń. W ten sposób stworzył dzieło upamiętniające losy setek mieszkańców całej Polski.

Dzięki Pani Barbarze Oratowskiej kierownikowi Oddziału Martyrologii "Pod Zegarem" uczestnicy promocji
w Muzeum Lubelskim mieli też okazję obejrzeć kaplicę zamkową i wystawę dotyczącą historii więzienia na Zamku i "Pod Zegarem".

"Dzienniki z lat wojny i okupacji 1939-1945" można zakupić w Bibliotece Publicznej Gminy Ruda-Huta lub w księgarni TAWA w Chełmie przy ul. Krzywej 41. Koszt obu tomów to 55 zł.

Czytaj więcej: Promocja na Zamku w Lublinie

Promocja książki "Dzienniki z lat wojny i okupacji 1939-1945"

6 maja 2015 r. w sali narad w ZUK odbyła się promocja książki "Dzienniki z lat wojny i okupacji 1939-1945" Zbigniewa Waldowskiego. W dwutomowym dziele zebrane zostały wojenne losy Zbigniewa Waldowskiego, jego dwukrotny pobyt w więzieniu na Zamku w Lublinie, a potem pobyt w obozach koncentracyjnych: Oświęcim, Ravensbruck, Buchenwald i Dora. Dzienniki są niezwykłym żródłem wiedzy o tamtych czasach. Autor stworzył dzieło upamiętniające losy setek mieszkańców całej Polski. 

Czytaj więcej: Promocja książki "Dzienniki z lat wojny i okupacji 1939-1945"

Dzienniki z lat wojny i okupacji 1939-1945

plakat dzienniki Small

przegląd wydarzeń

 

 

bip glowna

 

 

 

Użytkowników:
2
Artykułów:
409
Odsłon artykułów:
340330