Konsultacje społeczne w Bibliotece Publicznej

Konsultacje społeczne na temat dostosowania bazy infrastrukturalnej Biblioteki Publicznej Gminy Ruda-Huta do przyjętych standardów oraz potrzeb mieszkańców gminy Ruda-Huta odbyły się dnia 12.01.2016 r. o godz. 11.00 w sali narad przy ul. Targowej 6.

Konsultacje poprzedzone były informacją na stronach internetowych: Gminy Ruda-Huta oraz Biblioteki Publicznej Gminy Ruda-Huta oraz ogłoszeniami wywieszonymi na tablicach ogłoszeń.

W konsultacjach uczestniczyło 37 osób. Konsultacje rozpoczęły się od przedstawienia przez Zastępcę Wójta Gminy Ruda-Huta Pana Jarosława Walczuka powodu spotkania oraz planów budowlanych dotyczących nowej siedziby Biblioteki Publicznej. Przedstawiony został również plan zagospodarowania budynku.

Następnie dyrektor Biblioteki Publicznej Gminy Ruda-Huta, Marta Kordas, przedstawiła dotychczasową ofertę biblioteki i jej zadania. Kolejnym krokiem konsultacji była dyskusja dotycząca zagospodarowania budynku oraz potrzeb mieszkańców. Pomysły mieszkańców gminy zostały również zapisane w wypełnionych przez uczestników ankietach.