Schadzka literacka 13 maja 2014 r.

13 maja w sali narad w ZUK w Rudzie-Hucie odbyło się spotkanie z okazji Tygodnia Bibliotek pod nazwą "Schadzka literacka".

Była to uroczystosć dla wielbicieli literatury, zarówno prozy jak i poezji oraz tych, którzy tę literaturę tworzą.

Mieliśmy okazję gościć u nas Chełmską Grupę Literacką "Lubelska 36", której członkowie przedstawili zgromadzonym swoją twórczość. Jest to grupa, która niedawno obchodziła swoje 10-lecie istnienia. Specjalizuje się w poezji. Ma na swoim koncie wiele antologii, jak też tomików autorskich.

Spotkanie było okazją do rozdania nagród w konkursie literackim pt. "Chciałabym, aby biblioteka była dla mnie...", ogłoszonym przez Bibliotekę Publiczną dla gimnazjalistów ze szkoły w Rudzie-Hucie. A oto wyniki:

I miejsce - Natalia Wójtowicz

Wyróżnienia: