katalog omnis

Czytelnia internetowa w bibliotece

Dzięki dwóm programom, ogłoszonym w roku 2010 r. ze środków Unii Europejskiej, w Bibliotece Publicznej Gminy Ruda-Huta są nowe stanowiska komputerowe z bezpłatnym dostępem do Internetu dla czytelników.

W lutym Biblioteka złożyła wniosek do biura Stowarzyszenia Poleska Dolina Bugu na działanie Oś 4 Leader w ramach PROW 2007 - 2013 Działanie 413 Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju. Po ocenie zgodności z Lokalną Strategią Rozwoju wniosek został przesłany do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, gdzie przeszedł ocenę formalną. Został zaakceptowany przez instytucję wdrażającą, dzięki czemu mógł zostać zrealizowany. W ramach projektu zostały zakupione 3 nowe zestawy komputerowe dla czytelników oraz laptop.

Kolejnym programem, w którym bierze udział Biblioteka Publiczna jest program Fundacji Orange “Akademia Orange dla bibliotek”. Celem programu jest wspieranie rozwoju społeczeństwa informacyjnego, poprzez zwiększenie dostępu do nowych technologii komunikacyjnych i promocję ich wykorzystania dzięki czemu biblioteki mają szansę stać się nowoczesnymi, wielofunkcyjnymi centrami informacyjnymi, kulturalnymi i edukacyjnymi. Każda biblioteka, która przystąpiła do programu i podpisała umowę otrzymała dotację finansową w celu edukacji oraz popularyzacji i zwiększenia wykorzystania Internetu przez pracowników i użytkowników Bibliotek.

W ten sposób, nie ponosząc kosztów powstała możliwość założenia sieci Internet w Filii w Rudce. Zarówno w Bibliotece Głównej jak i w Rudce otrzymaliśmy zwrot kosztów abonamentowych.

Serdecznie zapraszamy do korzystania z Internetu dzieci, młodzież szkolną, jak również wszystkich mieszkańców gminy Ruda-Huta.

przegląd wydarzeń

 

 

bip glowna

 

 

 

Użytkowników:
2
Artykułów:
409
Odsłon artykułów:
340364