Szkolenie bibliotekarzy powiatu chełmskiego w Rudce

Po raz pierwszy, 7 czerwca 2011r., w gminie Ruda-Huta spotkali się bibliotekarze wszystkich gmin powiatu chełmskiego.

Przyjechali również przedstawiciele Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie: Jerzy Gajewski - kierownik działu instrukcyjno-metodycznego oraz Grzegorz Winnicki - instruktor WBP. Z Chełmskiej Biblioteki Publicznej przybyły Anna Radosławska - kierownik Wydziału Bibliotek i Czytelnictwa CHBP w Chełmie, instruktorki CHBP - Małgorzata Chmielewska i Małgorzata Zaprawa.

Bibliotekarze zostali przywitani przez Wójta Gminy Ruda-Huta - Kazimierza Smala, Przewodniczącego Rady Gminy - Piotra Śliwę.

Aby przybliżyć gościom gminę Ruda-Huta, podinsp. ds. promocjii informatyzacji gminy Ruda-Huta Marcin Tarasiuk przygotował i przedstawił prezentację multimedialną “Kultura, środowisko i infrastruktura w gminie Ruda-Huta”.

Głównym powodem przyjazdu bibliotekarzy były szkolenia, zorganizowane przez Chełmską Bibliotekę Publiczną, która ze względu na swoje ustawowe zadania, sprawuje nadzór merytoryczny nad bibliotekami powiatu chełmskiego.

Pierwsze zajęcia prowadzone przez Grzegorza Kornackiego - kierownika Archiwum Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Lublinie, dotyczyły archiwizacji dokumentacji bibliotecznej. Kolejne zajęcia prowadził Marek Krakowski - pełnomocnik ds. ochrony informacji niejawnych Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie. Poruszył on sprawę ochrony danych osobowych.

Tematem rozmów były także sprawy organizacyjne, pozyskiwanie funduszy zewnętrznych, zmiany prawne, dotyczące sieci bibliotek publicznych w Polsce.

Spotkanie zakończyło się wspólnym pieczeniem kiełbasek i rozmową.

Marta Kordas