Konkurs na projekt pomnika pamięci

konkurs wbk

Konkurs na projekt

pomnika pamięci bitew powstania styczniowego

na terenie gminy Ruda-Huta:

1. Organizatorem konkursu jest Biblioteka Publiczna Gminy Ruda-Huta.

2. Przedmiotem konkursu jest zaproponowanie koncepcji pomnika upamiętniającego bitwy powstania styczniowego na terenie gminy Ruda-Huta.

3. Celem konkursu jest:

a) kształtowanie postaw patriotycznych, poznanie i pogłębienie wiedzy na temat dziejów Polski oraz wzmacnianie identyfikacji z miejscem zamieszkania uczestników.

b) wyłonienie najlepszych rozwiązań plastycznych w zakresie całościowej koncepcji pomnika pamięci bitew powstania styczniowego. Najlepsze prace będą inspiracją do ostatecznego kształtu projektu budowy pomnika.

5. Prace plastyczne będą oceniane przez Komisję Konkursową powołaną przez Organizatora Konkursu.

ZASADY UCZESTNICTWA

1. Konkurs adresowany jest do mieszkańców gminy Ruda-Huta oraz uczniów gimnazjum w Rudzie-Hucie.

2. Prace można zgłaszać tylko jako prace indywidualne.

3. Każdy uczestnik może przedstawić jedną pracę.

4. Konkurs polega na wykonaniu projektu pomnika.

5. Projekt pomnika powinien być wykonany ręcznie na kartonie w formacie A3 dowolną techniką.

6. Pracę konkursowe należy dostarczyć osobiście lub za pośrednictwem poczty na adres:

Biblioteka Publiczna Gminy Ruda-Huta, ul. Niepodległości 36, 22-110 Ruda-Huta.

7. Prace należy opatrzyć: imieniem i nazwiskiem, adresem zamieszkania oraz numerem telefonu.

8. Prace nie podpisane nie będą rozpatrywane.

9. Komisja konkursowa zastrzega, że prace o charakterze kpiarskim lub humorystycznym nie będą dopuszczone.

10. Prace należy składać do dnia 30 października 2015 r.

11. Komisja konkursowa uwzględniać będzie w ocenie prac: zrozumienie tematu i pomysłowość w jego ujęciu, przekaz i walory artystyczne, pomysłowość i oryginalność wykonania pracy, styl realizacji, dbałość o formalną poprawność przekazu.

12. Protokół z prac komisji zostanie upubliczniony.

13. Uczestnicy zostaną powiadomieni o wynikach konkursu, terminie wręczenia nagród telefonicznie.

14. Laureaci konkursu zostaną nagrodzeni.

15. Prace konkursowe zostaną pokazane na wystawie pokonkursowej w Bibliotece Publicznej Gminy Ruda-Huta.

POSTANOWIENIA KOŃCOWE

1. Udział w konkursie jest jednoznaczny z akceptacją Regulaminu Konkursu oraz ze zgodą na przetwarzanie danych osobowych uczestnika dla celów organizacyjnych konkursu.

2. Organizatorzy nie zwracają nadesłanych prac i zastrzegają sobie prawo do ich wykorzystania w celach publikacji.

3. Zgłoszenie pracy do konkursu jest jednoznaczne z zrzeczeniem się praw autorskich do projektu i przekazaniem ich na rzecz organizatora.

4. Organizatorzy zastrzegają sobie prawo do opublikowania zdjęć z przebiegu konkursu.

5. Organizatorzy konkursu nie odpowiadają za jakiekolwiek skutki niedokładności, niekompletności lub nieprawidłowości danych i informacji podanych przez uczestnika.

6. Decyzje Komisji Konkursowej są ostateczne i nieodwołalne.

Zachęcamy do uczestnictwa!